blog

Nasz zespół to:

 

 

Magdalena Strzałka-Lech

 

lekarz dentysta, stomatolog, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Wydział Lekarsko – Dentystyczny (2007). W 2021 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie Master of Business Administration - Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej i endodoncji stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności o najnowsze dostępne metody leczenia. Dzięki swojemu życzliwemu i pogodnemu usposobieniu codziennie zjednuje sobie zarówno dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów gabinetu. W Dentam Stomatologia pełni dodatkowo funkcję kierownika Podmiotu Leczniczego, efektywnie zarządzając zespołem pracowników oraz dbając o realizację wysokiego standardu jakości obsługi pacjentów. Prywatnie miłośniczka zwierząt i literatury o tematyce psychologicznej.

Dominika Smyczek

 

lekarz dentysta, stomatolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. W okresie studiów aktywnie działała w Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii, uczestniczyła m.in. w międzynarodowej konferencji International Medical Congress of Silesia SIMIC. Jest współautorką kilku artykułów naukowych. Nieustannie rozwija się zawodowo, zwłaszcza z zakresu endodoncji, protetyki oraz stomatologii estetycznej. Jej kwalifikacje oraz podejście do pacjenta potwierdzają pozytywne opinie i komentarze naszych pacjentów. W wolnych chwilach oddaje się kajakarstwu, wspinaczce górskiej i narciarstwu, a także wypieka ciasta, których nie sposób odmówić.

 

Łukasz Zaik

 

lekarz dentysta, stomatolog, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. W kręgu jego zainteresowań zawodowych znalazła się endodoncja, chirurgia stomatologiczna, jednak najbardziej pasjonuje go protetyka oraz stomatologia estetyczna. Cechy jego charakteru takie jak opanowanie i cierpliwość świetnie sprawdzają się podczas trudnych oraz skomplikowanych zabiegów chirurgicznych i powodują, że rzesza zadowolonych pacjentów darzy go dużym zaufaniem i sympatią. Podróżowanie, wędkarstwo i grzybiarstwo - tym wypełnia wolne chwile.

 

Maciej Fatyga

 

lekarz dentysta, studia stomatologiczne na Wydziale Lekarskim z Odziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ukończył w 2014. Pracę w naszym gabinecie łączy z pracą w Szpitalu Klinicznym w Ostrawie na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Jamy Ustnej, gdzie od 2018 odbywa szkolenie specjalizacyjne. Stale podnosi swoje kwalifikacje i aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach w Polsce i za granicą. W wolnym czasie gra w piłkę nożną (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski lekarzy z drużyną Medyk Zabrze).

 

Daria Kuś

 

lekarz dentysta, studia stomatologiczne na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ukończyła w 2011 roku. Specjalista ortodonta – szkolenie specjalizacyjne zakończyła zdaniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w 2020 r. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach z zakresu ortodoncji.

 

Hanna Przeliorz

 

lekarz dentysta, ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarsko-Stomatologiczny na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach i kursach poświęconych nowoczesnej i estetycznej stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej oraz rozwija się w dziedzinie protetyki i endodoncji. Potrafi zjednać sobie najmłodszych pacjentów. Prywatnie kocha koty, a w wolnych chwilach planuje podróże.

 

Paweł Potyrcha

 

lekarz dentysta, studia ukończył na Wydziale Lekarsko- Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W okresie studiów aktywny członek Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W kręgu jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie dziedziny jak endodoncja, periodontologia oraz protetyka, w których stale się rozwija. W gabinecie świetnie dogaduje się zarówno z dorosłymi jak i naszymi najmłodszymi pacjentami. W czasie wolnym staje na bramce amatorskiej drużyny piłki nożnej lub gra w koszykówkę.

 

Natalia Wańczura

 

 

Leczenie zachowawcze

Beata Tomala

 

dyplomowana higienistka stomatologiczna, ukończyła dwuletnie studium medyczne w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Pełna pozytywnej energii i pogody ducha, z uśmiechem podchodzi do pracy, tworząc atmosferę, która pomaga pacjentom przezwyciężyć strach oraz niechęć przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. W Dentam Stomatologia kompleksowo zajmuje się profilaktyką stomatologiczną, niezastąpiona jest jako asysta przy fotelu stomatologicznym. Pracowita, zorganizowana, codziennie czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem gabinetu oraz jako kierownik zespołu asystentek i higienistek koordynuje pracę personelu pomocniczego, perfekcyjnie organizuje czas pracy. W wolnych chwilach spędza aktywnie czas - nordic walking, rower, prace w ogrodzie.

Beata Jencz

 

dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności.  Skrupulatna, dokładna i zawsze uśmiechnięta, rzetelnie wypełnia swoje codzienne obowiązki. Z uśmiechem na twarzy pomaga naszym lekarzom w dbaniu o piękny uśmiech pacjentów, zarówno tych starszych jak i najmłodszych. Pełni funkcję zastępcy kierownika zespołu asystentek i higienistek. W wolnych chwilach czyta książki, spaceruje, wędruje po górach.

 

Wiktoria Dworok

 

dyplomowana asystentka oraz higienistka stomatologiczna. Jest otwarta na nowe doświadczenia, nieustannie poszerza i rozwija swoje umiejętności. Jej  celem jest zdobywanie najnowszej wiedzy z zakresu profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej i pomaganie pacjentom w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Cierpliwa i ambitna, daje nam energię do pracy. W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas na basenie lub rowerze.

 

Joanna Płotka

 

dyplomowana asystentka stomatologiczna, ukończyła studium medyczne na tym właśnie kierunku. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zawodzie i w pracy w gabinecie stomatologicznym. Pełna pozytywnej energii oraz empatii, cierpliwa i otwarta na nowe doświadczenia oraz wiedzę. Jej pasją, poza stomatologią oczywiście, jest masaż, w tym kierunku również rozwija swoje umiejętności. Wolne chwile spędza aktywnie - badminton, squash, jazda konna, joga, zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy i spotkania w gronie najbliższych.

 

Żaneta Badura 

 

dyplomowana asystentka oraz higienistka stomatologiczna. Posiada łatwość nawiązywania kontaktów, jest zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona, co przekłada się na zadowolenie pacjenta oraz atmosferę w zespole. Skrupulatnie i dokładnie wykonuje swoją pracę. W Dentam Stomatologia z pełnym zaangażowaniem asystuje lekarzom podczas zabiegów oraz jest odpowiedzialna za proaktywnie i profesjonalnie działającą rejestrację. Wolne chwile poświęca rodzinie.

 

Kalina Kuna

 

dyplomowana higienista stomatologiczna, ukończyła dwuletnią Policealną Szkołę TEB Edukacja w Rybniku w tym właśnie zawodzie. Jest osobą sumienną, zaangażowaną i pracowitą. Praca w gabinecie stomatologicznym we współpracy z lekarzem dentystą daje jej dużo satysfakcji, dlatego chętnie rozwija się w tym kierunku. Poza pracą interesuje się rękodziełem, tworzy dekoracje z filcu i biżuterię z żywicy.

 

Mariusz Zaborski

 

dyplomowany higienista stomatologiczny, uczestnik wielu szkoleń z zakresu profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej. Przyjazny, cierpliwy, otwarty na nowe doświadczenia i wyzwania, nieustannie pogłębia swoją wiedzę. Motto, jakie mu towarzyszy w gabinecie jest takie, że nie ma dwóch identycznych pacjentów, dlatego indywidualne podejście do każdego jest podstawą oraz bardzo ważnym aspektem pracy. W czasie wolnym, pasjonat pieszych wycieczek górskich oraz przyrządzania potraw kuchni orientalnej.

 

Konrad Lech

 

absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Specjalizacja: Gospodarowanie Kapitałem Ludzkim – tytuł magistra. Dodatkowo ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach – studia podyplomowe na kierunku Prawo w Ochronie Zdrowia oraz Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach – studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość. W 2021 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Master of Business Administration - Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Właściciel biura rachunkowego MedTax. Nauczyciel w szkołach policealnych dla personelu medycznego. W Dentam Stomatologia pełni funkcję menadżera oraz głównego księgowego, szuka dla naszego gabinetu najlepszych rozwiązań rachunkowo-prawnych, niedościgniony negocjator i mediator.

godziny pracy

 
 

Poniedziałek-Piątek

 

08:00 – 20:00

 

umów się na wizytę

 

 

   Osiedle Gwarków 22a

 

  536 007 800

 

 

   Aleja Woj. Polskiego 3c

 

   577 877 817