Ortodoncja DentAM

ORTO

Ortodoncja – dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych.

 

Wady zgryzu to częsty problem, z którym borykają się Pacjenci w różnym wieku. Niewłaściwe ułożenie zębów może znacznie utrudniać higienę jamy ustnej, prowadzić do powstawania próchnicy, chorób dziąseł, problemów z prawidłową wymową, a nawet negatywnie wpływać na rysy twarzy. Nowoczesna ortodoncja pozwala na ich skuteczne i szybkie korygowanie, pozwoli Ci cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i pełnią zdrowia!

 

Kompleksowym leczeniem ortodontycznym w DentAM Stomatologia zajmuje się doktor Daria Kuś – specjalista ortodonta.

 

Aparaty ortodontyczne to najskuteczniejsza metoda leczenia ortodontycznego. Aparaty różnią się między sobą rodzajami, technologią i czasem trwania leczenia.

Rodzaje aparatów ortodontycznych:

  • Aparaty ruchome – aparaty, które można na określony czas wyjmować (np. do mycia zębów lub jedzenia). Aparaty ruchome dla dzieci mogą być: mechaniczne (płyty aktywne), mechaniczno-czynnościowe (modyfikacje aktywatorów) lub czynnościowe (aktywatory). Nowoczesnym rozwiązaniem są przezroczyste aparaty nakładkowe dla dorosłych (Invisalign).
  • Aparaty stałe – aparaty ortodontyczne mocowane na określony czas do zębów za pomocą zamków ortodontycznych, do których z kolei przymocowuje się oddziałujące na zęby łuki ortodontyczne. Aparaty stałe mogą być: metalowe (tradycyjne), estetyczne (z zamkami kompozytowymi lub porcelanowymi) lub lingwalne (niewidoczne na zewnątrz, mocowane od strony języka) a także samoligaturujące (nie mają elementów elastycznych).

 

W DentAM Stomatologia dysponujemy specjalistyczną aparaturą rentgenowską, dzięki czemu mogą Państwo na miejscu wykonać pełną radiologiczną diagnostykę ortodontyczną w ciągu zaledwie kilku minut.

godziny pracy

 
 

Poniedziałek-Piątek

 

08:00 – 20:00

 

umów się na wizytę

 

 

   Osiedle Gwarków 22a

 

  536 007 800

 

 

   Aleja Woj. Polskiego 3c

 

   577 877 817