Rentgenodiagnostyka

gabinet stomatologiczny DentAM - radiowizjografia

W DentAM Stomatologia kładziemy ogromny nacisk na dokładną diagnostykę uzębienia pacjenta, dlatego na terenie naszych gabinetów znajdują się nowoczesne cyfrowe aparaty znanej firmy GENDEX . Dzięki temu w jednym miejscu mogą Państwo wykonać rtg pantomograficzne, cefalometryczne oraz rtg punktowe zębów. 

 

Z aparatem RTG do zdjęć punktowych współpracuje specjalna cyfrowa przystawka radiowizjograficzna (RVG). Radiowizjografia pozwala na szybkie uzyskanie zdjęcia RTG na obrazie monitora w ciągu 2-3 sekund. Zdjęcie uzyskane tą techniką można poddać obróbce komputerowej np. wyostrzyć, powiększyć czy zmienić wysycenie obrazu, itp. Nowoczesna radiografia cyfrowa ma jeszcze jedną ogromna zaletę – pozwala na zminimalizowanie dawki promieniowania rentgenowskiego, nawet o 90 % w stosunku do tradycyjnych zdjęć RTG.

 

Z kolei wysokiej rozdzielczości zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne wykonywane są  w czasie rzeczywistym, redukując dawkę pochłanianą przez pacjenta aż do 70% w porównaniu ze zwykłą kliszą. Aparat Gendex jest w prosty sposób podłączany do komputera poprzez złącze sieci LAN. Zdjęcia natychmiast po wykonaniu są zapisywane w folderze pacjenta i mogą podlegać dalszej obróbce i doskonaleniu dzięki oprogramowaniu VixWin.

godziny pracy

clock_ico
 
 

Poniedziałek-Piątek

 

08:00 – 20:00

 

umów się na wizytę

 

phone_ico

 

 

 

phone_ico

 

+48 536 007 800

 

 

 

+48 577 889 881

 

 

+48 577 877 817