Rentgenodiagnostyka

gabinet stomatologiczny DentAM - radiowizjografia

W DentAM Stomatologia wykonujemy zdjęcia rentgenowskie zębów (RTG) przy użyciu nowoczesnego aparatu znanej firmy Gendex. Z aparatem RTG współpracuje specjalna cyfrowa przystawka radiowizjograficzna (RVG).

 

Radiowizjografia pozwala na szybkie uzyskanie zdjęcia RTG na obrazie monitora w ciągu 2-3 sekund. Zdjęcie uzyskane tą techniką można poddać obróbce komputerowej np. wyostrzyć, powiększyć czy zmienić wysycenie obrazu, itp.

 

Nowoczesna radiografia cyfrowa ma jeszcze jedną ogromna zaletę – pozwala na zminimalizowanie dawki promieniowania rentgenowskiego, nawet o 90 % w stosunku do tradycyjnych zdjęć RTG.

 

 

Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego

 

Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszej jednostce nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Postępowanie naszej firmy ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy Prawo atomowe, a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.

godziny pracy

 
 

Poniedziałek-Piątek

 

08:00 – 20:00

 

umów się na wizytę

 

 

   Osiedle Gwarków 22a

 

  536 007 800

 

 

   Aleja Woj. Polskiego 3c

 

   577 877 817