Sedacja w DentAM

sed

Sedacja wziewna polega na podaniu pacjentowi mieszaniny podtlenku azotu i tlenu, nazywanej potocznie „gazem rozweselającym”. Jest to niezwykle przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem, znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny.

 

Zastosowaniu sedacji wziewnej umożliwia ograniczenie świadomości pacjenta i częściowe zniesienie czucia bólu oraz stopniowe pozbycie się lęku. Podawany pacjentom za pomocą specjalnej maseczki gaz rozweselający wprowadza w stan rozluźnienia, odprężenia.

 

Zalety użycia sedacji wziewnej:

  • Zmniejszenie lęku przed wizytą (dentofobia)
  • Częściowe zniesienie odczuwania bólu
  • Poczucie odprężenia podczas wizyty

 

Dawkę podtlenku azotu dobiera się indywidualnie do reakcji pacjenta, zwiększając lub spłycając jego stan rozluźnienia. Stan rozluźnienia sprawia, że podawanie zastrzyku znieczulającego jest łatwiejsze i mniej bolesne dla pacjenta, nie czują oni nakłucia. Dzięki temu pozostała część zabiegu może być przeprowadzona w stanie pełnej świadomości.

 

Gaz rozweselający u dzieci

 

W przypadku leczenia stomatologicznego u dzieci coraz częściej stosuje się metodę sedacji wziewnej, która uspokaja dzieci, daje im poczucie zobojętnienia a lekarzom pozwala na przeprowadzenie komfortowego leczenia stomatologicznego. Obserwujemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów u których stosowano sedacje wziewną od wczesnych lat, po kilku latach leczenia z użyciem sedacji wziewnej nabywają zdolność do radzenia sobie z bólem i nie wymagają użycia sedacji.

 

W zdecydowanej większości wypadków gaz rozweselający u dentysty jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem chętnie stosowanym przez wielu pacjentów.

 

Przeciwwskazania do stosowania sedacji wziewnej

 

Mimo, iż gaz rozweselający jest bardzo bezpiecznym sposobem radzenia sobie z lękiem i bólem podczas wizyty stomatologicznej istnieją pewne przeciwskazania dotyczące jego stosowania, o których należy pamiętać.

  • Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych - niedrożności górnych dróg oddechowych
  • I trymestr ciąży
  • Choroby psychiczne
  • Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis
  • Roztrzenie oskrzelowe, rozedma płuc
  • Alkoholizm
  • Brak współpracy pacjenta

 

Skorzystaj z porady i umów się na leczenie w sedacji.

godziny pracy

 
 

Poniedziałek-Piątek

 

08:00 – 20:00

 

umów się na wizytę

 

 

   Osiedle Gwarków 22a

 

  536 007 800

 

 

   Aleja Woj. Polskiego 3c

 

   577 877 817