COVID

Działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa

Dentam Stomatologia bezpieczeństwo naszych Pacjentów i pracowników jest dla nas priorytetem i zawsze stawiamy je na pierwszym miejscu. Z tego powodu wprowadziliśmy szereg procedur, które zgodne są z wytycznymi Naczelnej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce i które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i personelowi Dentam Stomatologia. Każdy pacjent może być spokojny o najwyższą sterylność narzędzi, a także o przestrzeganie przez personel najwyższych standardów higieny.

PRZED WIZYTĄ

 • Wszyscy Pacjenci umawiani są drogą telefoniczną pod numerem telefonu 536-007-800. Podczas rozmowy przeprowadzony zostaje wywiad, z którego dowiadujemy się czy w ostatnim czasie mieli Państwo kontakt z osobą zarażoną koronawirusem lub osobą przebywającą na kwarantannie oraz czy występują u Państwa objawy choroby, takie jak kaszel, katar, duszności, gorączka, zapalenie spojówek, biegunka itp.
 • Dzień przed wizytą telefonicznie potwierdzamy termin wizyty. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą się Państwo pojawić na umówionej wizycie, prosimy o jak najszybsze poinformowanie o tym fakcie naszej recepcji.
 • Prosimy o przychodzenie do gabinetu punktualnie, aby uniknąć dużej liczby Pacjentów w poczekalni. Prosimy także o przychodzenie bez osób towarzyszących. Wyjątkiem są nieletni, którzy mogą przyjść z jednym opiekunem lub rodzicem.
 • Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa.
 • Przed wizytą każdemu Pacjentowi bezdotykowo mierzona jest temperatura. Ponadto prosimy o zdezynfekowanie rąk specjalnym preparatem, który znajduje się przy wejściu do gabinetu oraz na recepcji.
 • Przed wizytą prosimy również o wypełnienie wywiadu epidemiologicznego oraz podpisanie oświadczenia dotyczącego zarażeń drobnoustrojami przenoszonymi drogą kropelkową.
 • Prosimy o bezwzględne stosowanie się do wszystkich poleceń personelu.
 • Przypominamy, że obecnie wszystkie płatności mogą Państwo uregulować również w sposób bezgotówkowy.
IMG_7950
IMG_6041

 

W TRAKCIE WIZYTY

 

 

 • Dopracowaliśmy w najdrobniejszych szczegółach wszystkie procedury, gwarantując tym samym bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegów.
 • Nasz personel korzysta ze specjalnych środków ochrony osobistej. Stosujemy między innymi maseczki FFP3, które charakteryzują się najwyższą skutecznością zatrzymywania niezwykle drobnych cząsteczek drobnoustrojów, okulary, gogle lub przyłbice oraz dodatkowe pary rękawiczek. Obecnie pracujemy w specjalnych kombinezonach i fartuchach spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa.
 • Ponadto z gabinetów zostały usunięte wszystkie przedmioty, które nie są niezbędne do przeprowadzenia zabiegu.
 • Pacjentowi na czas zabiegu zakładamy okulary ochronne i prosimy o przepłukanie ust płynem antyseptycznym.
 • Zastosowane środki ochrony oraz wprowadzone przez nas procedury mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pacjentóm, jak i personelowi medycznemu. 

 

PO WIZYCIE

 

 

 • Po zabiegu nasz zespół sprząta, dezynfekuje oraz wietrzy gabinet, tak by zapewnić optymalną cyrkulację powietrza.
 • W naszym gabinecie zawsze po każdym zabiegu wszystkie narzędzia są dezynfekowane i sterylizowane zgodnie z najwyższymi procedurami higienicznymi opracowanymi przez Sanepid. Oznacza to, że są one na początku wkładane do specjalnego pojemnika wypełnianego stężonym preparatem dezynfekującym, który ma na celu usunięcie wszystkich bakterii i wirusów. Następnie narzędzia dokładnie myje się i osusza. Ostatnim etapem jest włożenie narzędzi do autoklawu, czyli profesjonalnego urządzenia, którego zadaniem jest sterylizacja narzędzi. Tak przygotowane narzędzia są przenoszone do gabinetu w szczelnie zamkniętym i specjalnie przygotowanym pojemniku. Za przeprowadzenie całego procesu odpowiadają nasze wykwalifikowane asystentki stomatologiczne.
 • Regularnie i nie rzadziej niż co godzinę, dezynfekowane są wszystkie powierzchnie dotykowe, takie jak klamki, przyciski, krzesła czy toaleta dla pacjentów.
 • W gabinecie znajdują się też plakaty, naklejki i inne formy komunikatów na temat konieczności zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk czy zachowania należytego odstępu.
 • Zadbaliśmy również o czyste powietrze w gabinetach oraz na poczekalni. W tym celu wykorzystujemy specjalną lampę UV, której celem jest skuteczne usunięcie bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów z otoczenia. Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz. Z kolei dzięki funkcji bezpośredniej dezynfekcji możemy dezynfekować wszystkie powierzchnie w gabinetach czy na poczekalni.

 

 

Jesteśmy przekonani, że Państwa wizyta w Dentam Stomatologia w tym trudnym czasie będzie przebiegać w pełni komfortowo i całkowicie bezpiecznie, a to za sprawą zastosowanych przez nas środków ostrożności oraz wprowadzonych procedur. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 536-007-800.

122142007_728206637776401_7962407712688624878_n

godziny pracy

 
 

Poniedziałek-Piątek

 

08:00 – 20:00

 

umów się na wizytę

 

 

   Osiedle Gwarków 22a

 

  536 007 800

 

 

   Aleja Woj. Polskiego 3c

 

   577 877 817